دسته‌بندی نشده

پوست زیبا

برای داشتن پوست زیبا باید چه کرد؟

اولین قدم برای داشتن پوستی سالم و صاف، اتخاذ عادت صحیح پاکسازی پوست است. از آنجایی که پوست ما بیرونی ترین لایه بدن ما است، در تعامل دائمی با محیط خارجی است. تمیز کردن گرد و غبار و کثیفی که در تمام طول روز روی پوست ما جمع شده است از مسدود شدن منافذ و تشکیل آکنه جلوگیری می کند. داشتن و حفظ پوست شفاف در واقع آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. کاری که باید انجام دهید این است که به این موارد توجه کنید:

صبح و عصر صورت خود را بشویید. از آب گرم و یک محصول پاک کننده مناسب برای صورت خود استفاده کنید. پس از شستن صورت خود را کمی مرطوب نگه دارید.
بعد از ورزش پوست خود را تمیز کنید. ورزش منظم با تنظیم گردش خون تاثیر مثبتی بر سلامت پوست و همچنین بدن شما دارد. با این حال، دوش گرفتن و شستن صورت خود را فراموش نکنید تا از شر لایه های مرده پوست و باکتری ها پس از ورزش خلاص شوید.

حوله و روبالشی صورت خود را مرتباً عوض کنید. تلفن و صفحه کلید خود را تمیز نگه دارید. مهم نیست چقدر خوب صورت خود را تمیز می کنید، اگر چیزهایی که صورت شما را لمس می کنند تمیز نباشند، تمیز کردن پاسگو نخواهد بود .
از مرطوب کننده استفاده کنید و از ضد آفتاب غافل نشوید. اشعه ماوراء بنفش خورشید پوست شما را خشک می کند و باعث می شود پوست شما چربی بیشتری ترشح کند. مهمتر از آن، این پرتوها دارای خواص سرطان زایی هستند. بنابراین هنگام خروج از خانه استفاده از ضد آفتاب را هرگز فراموش نکنید همچنین همیشه قبل خواب  آرایش خود را پاک کنید.

در تمیز کردن آرایش باید  دقت داشته باشیم که بدون استفاده از مواد شیمیایی زیاد، بتوانیم پوست خود را تمیز کنیم. دستمال مرطوب معمولا حاوی درصد بالایی از الکل و مواد شیمیایی مصنوعی است که با تحریک پوست باعث ایجاد حساسیت و قرمزی می شود. علاوه بر این، این روش اغلب در از بین بردن تمام باقی مانده های پوست ناکافی است. به همین دلیل توصیه می کنم این محصولات را برای مواقعی که وقت تمیز کردن ندارید و برای مسافرت نگه دارید.

همچنین خوب نیست که بیش از حد پوست خود را بشوییم تعداد شست و شوی  ایده آل برای شستن صورت دو بار در روز است. صورت خود را بیش از دو بار در روز نشویید مگر اینکه پزشکتان توصیه کند. پوست سالم همچنین به مقداری روغن برای  مرطوب ماندن در طول روز نیاز دارد. شستشو و خشک شدن بیش از حد پوست باعث تولید چربی اضافی در بدن می شود. علاوه بر این، استفاده مکرر از محصولات پاک کننده حاوی مواد شیمیایی، تعادل pH پوست را به هم می زند.

روش تمیز کردن انواع پوست

 

پوست مختلط: حالت T شکل دارد (پیشانی، بینی و چانه) . جوش های سرسیاه و منافذ برجسته جلب توجه می کنند. باید از پاک کننده های شیر/ژل، تونیک های کم الکل و مرطوب کننده های مبتنی بر آب استفاده شود.

پوست خشک: از آنجایی که تولید چربی پوست شما کمتر از حد نرمال است، ظاهر آن کدر و پوسته پوسته می شود. باید از پاک کننده های نوع شیر، تونیک بدون الکل، مرطوب کننده حاوی روغن، ماسک های مرطوب کننده و نگهداری روغن استفاده شود.

پوست چرب: ظاهر براق پوست شما چند ساعت پس از شستن صورت عود می کند. برای جلوگیری از بروز آکنه باید یک روتین تمیز کردن دقیق را دنبال کنید. پاک کننده های ژل، تونیک های الکلی و مرطوب کننده های مبتنی بر آب باید ترجیح داده شوند.

پوست حساس: احساس قرمزی و خارش گهگاهی نشان می دهد که پوست شما حساس است. باید از پاک کننده های شیر، تونیک های بدون الکل، کرم های ضد حساسیت و مرطوب کننده های سبک مبتنی بر آب استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.